Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cryforme/blog.cryformercy.eu/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cryforme/blog.cryformercy.eu/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cryforme/blog.cryformercy.eu/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
My Blog | Karl Lagerfeld – kontroverzná ikona módneho priemyslu
My Blog | Karl Lagerfeld – kontroverzná ikona módneho priemyslu
16273
post-template-default,single,single-post,postid-16273,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Karl Lagerfeld – kontroverzná ikona módneho priemyslu

Karl Lagerfeld, uznávaný módny návrhár nás opustil vo veku 85 rokov. Ide o svetoznámeho umelca, ktorý bol v minulom storočí jednou z najvplyvnejších osôb vo svete módy. Jeho život obsahoval veľa zaujímavých udalostí, ktoré obohatili jeho pôsobenie na módnej scéne.

Fendi, Chanel, Chloé…

Pod vlastným menom pracoval nezávisle v spolupráci s mnohými svetovými značkami ako je Fendi, Chanel alebo Chloé. Založil vlastnú módnu značku Lagerfeld, ktorá sa zameriavala na produkciu parfémov a oblečenia. Preslávil sa aj ako šikovný karikaturista, spolupracoval s mnohými známymi umelcami pričom bol tiež veľmi nadaný v kreslení. Od roku 1982 pracoval ako hlavný návrhár pre Chanel a toto miesto neopustil do svojej smrti.

Nebál sa ísť proti prúdu.

Už vo veku 22 rokov vyhral súťaž o návrh najkrajšieho kabátu a to mu umožnilo pracovať pre Pierre Balmaina. Tvrdí, že v tom čase väčšina mladých ľudí ktorých poznal pracovalo pre Balenciagu, ktorého pokladali za legendu, pričom jeho vraj ničím veľmi nezaujal. Keď ho to u Balmaina a ďalších návrhrárov prestalo baviť, tak údajne dva roky strávil hlavne na pláži. „Myslím, že som vtedy študoval život.“. V tej dobe tiež často navštevoval tureckú veštkyňu Christiana Diora, ktorá mu predpovedala veľky úspech vo svete módy a parfémov.

Kontroverznosť je základ.

„Bez zvláštnosti žiadna krása nie je.“ Práve týmto sa riadil pri svojej tvorbe v módnom priemysle.

Lagerfeld bol veľmi inteligentný, plynule dokázal komunikovať v 3 jazykoch. Obľuboval knihy, vlastnil ich viac ako 300 000 a údajne o každej vedel v ktorom z jeho 7 sídel sa nachádza.

Zakladal si na svojej kontroverznosti. V 90. rokoch oslovil niekoľko striptérok a bývalú hviezdu filmov pre dospelých Moanu Pozzi, aby sa zúčastnili ako modelky na jeho prehliadke.

Na módnej akcii v roku 2001 sa stal spolu s Calvinom Kleinom terčom koláčového útoku organizácie PETA, ktorá protestovala proti používaniu pravých kožuchov.

Za svoj život spolupracoval s mnohými významnými osobnosťami. V roku 2004 navrhol niekoľko modelov pre speváčku Madonnu pre jej svetové turné. V tom istom roku navrhol kolekciu pre švédsku firmu H&M, ktorá sa vypredala vo vybraných obchodoch do 2 dní.

Pôvodné priezvisko “Lagerfeldt” si zmenil na Lagerfeld lebo to znelo “viac obchodne”